Derya Balta’nın deprem sonrası bağrına bastığı Hilal ayağa kalktı!

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat 2022’de meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde binlerce kişi yaşamını yitirmişti. 11 ilde büyük yıkıma yol açan felaketten en çok etkilenen bölge Hatay olmuştu.

90. SAAT MUCİZESİ!

Depreme ailesiyle birlikte Hatay’da yakalanan 10 yaşındaki Hilal, 90’ıncı saatte enkazdan sağ olarak çıkarılmıştı. Üzerine kolon düşen küçük kız, beton bloğun altından sol kolu kesilerek kurtarılmıştı.

DERYA BALTA TEDAVİSİNİ ÜSTLENDİ

Birçok kişiye umut olan Hilal’e, en büyük destek Galatasaraylı eski milli futbolcu Hakan Balta’nın eşi Derya Balta’dan geldi.

Ailesi ile 70’e yakın akrabasını kaybeden Hilal’i sık sık hastanede ziyaret giderek durumuyla ilgili paylaşımlar yapan Balta, mucize kızın hayatı boyunca maddi-manevi her şeyiyle ilgileneceğini açıklayarak takdir topladı.

“SENİ BANA MELEK AİLEN GÖNDERDİ”

Geçirdiği operasyonlar sonrası fizik tedavi de gören Hilal, yeniden ayağa kalktı. Derya Balta, küçük kızın yaşadığı zorlu süreci Instagram hesabından paylaştı.

Seninle ilk konuşmamda ‘Sen bizim kahramanımızsın’ demiştim, anlamamıştın. 324 gün (10 ay 21 gün). Çok büyük savaşlar verdin. Gerçek bir kahraman gibi başını öne hiç düşürmedin. Ağladın ama hep dik durdun. Şimdi ayaktasın. Kimseye muhtaç kalmadan yürümeye devam edebileceksin inşallah. Ailen için verdiğin sözlerin arkasına koşarak gideceksin. Senin için ne yazsam az. Bunu toparlayacak afilli sözlerim de yok zaten. Sen geldin işte. Ansızın. Belki de ben hep seni bekledim ya da melek ailen gönderdi seni bana. Kim bilir.

“SENİ HEP ÇOK SEVECEĞİM”

Deprem sonrası eşi Hakan Balta’yla birlikte bağrına bastıkları Hilal’e “bal kızım” diye seslenen Derya Balta, “Melek ailenin yerini tutamayız, bunu da istemeyiz zaten ama senin kocaman bir ailen daha var. Sen yürü ben hep arkandayım, düşersen kaldırır yine sıvazlarım sırtını. Bundan sonra atacağın her adım seni mutluluğa götürsün bal kızım. Seni hep çook seveceğim” ifadelerini kullandı.

“SİZ BİR MELEKSİNİZ”

Derya Balta’ya takipçilerinden; “Nasıl da güzel kalbiniz ki yollarınız kesişmiş”, “Çok duygulandım”, “İyilik sen ne güzel bir şeysin”, “İyi ki varsın”, “Derya Hanım siz bir meleksiniz”, “O kadar güzelsiniz ki” ve “Sevgi en büyük şifa” şeklinde çok sayıda yorum geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir