Altın Portakal Film Festivali iptal edildi

Kanun hükmünde kararnameler (KHK) ile işlerinden atılan iki kişinin hikâyesinin anlatan Kanun Hükmü belgeselinin Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden çıkarılmasıyla başlayan kriz dolayısıyla festival iptal edildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı bir açıklama ile festivalin iptal edildiğin duyurdu. Böcek, kararı “Bizim dışımızda oluşan ve oluşturulan süreç sebebiyle iptal ettiğimizi tüm sinemaseverlere üzülerek bildiriyorum” diyerek duyurdu.

Muhittin Böcek’in yaptığı açıklama şöyle:

“Değerli sinemaseverler, kıymetli hemşehrilerim; Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak özüne döndürdüğümüz, yıllara meydan okumuş, Antalya’mızın ve ülkemizin en önemli markalarından biri olan ve 7-14 Ekim tarihleri arasında yapmayı planladığımız Antalya Altın Portakal Film Festivali’mizi bizim dışımızda oluşan ve oluşturulan süreç sebebiyle iptal ettiğimizi tüm sinemaseverlere üzülerek bildiriyorum. Şahsıma ve belediyemize malum film üzerinden isnat edilen suçlamaların tamamını da gerçek muhataplarına aynen iade ediyorum. Kamuoyuna saygılarımla.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir