Murat Sancak’tan Henry Onyekuru itirafı: Adana Demirspor’un ekmeğini yiyorsun

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, Galatasaray mağlubiyetinin ardından açıklamalarda bulundu. Oyundan çıkarken Galatasaray taraftarını alkışlayan Henry Onyekuru hakkında konuşan Murat Sancak, “Fırçayı yedi” dedi.

Süper Lig’in 27’nci haftasındaki Galatasaray – Adana Demirspor maçı sonrası Murat Sancak, Beyaz TV’ye konuştu. Murat Sancak yaptığı açıklamada, “Ali Şansalan görevini yaptı. Emre Akbaba’nın niyetine bakın, kırmızı yok. Basma var ama ayağını çekiyor. O pozisyonun yarım dakika öncesine gitmek lazım. Svensson’a yapılan bir faul var. Kırmızı da olsa oradan dönerdi” ifadelerini kullandı.

Hakemi eleştiren Sancak, “Daha önceki hakemlere göre biraz daha iyiydi ama maç içinde eyyamcılık var. TFF’ye her zaman gidiyoruz. Ali Şansalan’ı istemiyoruz diyemeyiz. Artık atanmış bir hakemdi” dedi.

“OPERASYONLUK BİR ŞEY YOK”

Erden Timur’a da cevap veren Murat Sancak, “Oynadığın takım Adana Demirspor. Operasyonluk bir şey yok. İlk yarıda net pozisyonumuz var. Netice itibariyle Galatasaray iyi oynadı. Maçı Galatasaray hak etti ama biz de iyi oynadık” diye konuştu.

Emre Akbaba’nın performansını beğendiğini söyleyen Sancak, “Emre Akbaba gayet iyi performans gösterdi. Elinden geleni yaptı. Onyekuru’nun saha içinde yanlış bir şey yaptığını düşünmüyorum. Gol kaçırabilir” şeklinde konuştu.

İstifa iddilarıyla ilgili konuşan Murat Sancak, “3-5 kişinin bırak demesiyle bırakacak değilim. Pazara kadar değil, mezara kadar gideriz. Yarın öbür gün bir başkan atayabilirim buraya. Bizde kongre yok artık. Pazara kadar bekleyin sizi mutlu edeceğim demiştim, ettim de” açıklamasını yaptı.

“ONYEKURU FIRÇAYI YEDİ”

Sancak, Galatasaray maçından sonraki hareketleri tartışmalara neden olan Henry Onyekuru’nun soyunma odasında fırça yediğini kaydetti.

Murat Sancak açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Onyekuru fırçayı soyunma odasında yedi. Tebrik edebilirsin, arkadaşların var ama herkesin önünde arkadaşların bu kadar emek vermişken o hareketleri yapamazsın. Sen Adana Demir’in ekmeğini yiyen bir futbolcusun. Kalkıp burada eyyamcılık yapacak halin yok. Soyunma odasına gider tebrik edersin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir